Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

        David Stuart

Wybrałeś Abstynencję.

Super.

To wspaniały cel; jest on jednocześnie ambitny. Jego realizacja jest związana z wdrożeniem następujących wyzwań:

• Zaadoptowanie się do tej zmiany w życiu

• Zidentyfikowanie i lepsze radzenie sobie z odczuwanymi pragnieniami i wyzwalaczami

• Negocjowanie seksu na trzeźwo i radzenie sobie z głodem (seksu i chems)

• Nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości

• Powrót do starych przyjaźni i znajomości

• Ponowne nauczenie się swoich potrzeb seksualnych, czego chcesz od seksu i jak chcesz go realizować

• Zmiana sposobu wykorzystywania aplikacji randkowych (i mediów społecznościowych) na co dzień

• Nauczenie się radzenia sobie z trudnymi emocjami i zranieniem bez poprawiania sobie nastroju chems i seksem


To duża zmiana w życiu, wymagająca wprowadzenia nowych nawyków i zmiany stylu życia. Na pewno - i to jest najważniejsze - będziesz musiał rozwinąć w sobie nowe podejście do seksu. Seks na trzeźwo bardzo różni się od chemseksu, szczególnie jeżeli minęło trochę czasu od kiedy ostatnio uprawiałeś seks na trzeźwo. Może to być na początku – delikatnie mówiąc – przerażające, wymagające i nieprzyjemne. Seks na trzeźwo jest dużym wyzwaniem dla osób, które decydują się na całkowitą abstynencję od chems.

Prawdopodobnie doświadczysz pragnienia powrotu do seksu i chems i może to być dla ciebie przytłaczające; często jest ono wyzwalane w pewnych sytuacjach związanych z tym co widzisz, czujesz, czego doświadczasz lub co dzieje się w wokół ciebie. Może to być na przykład: podrywanie lub seksualne prowokowanie przez kogoś, odczuwanie samotności lub wykluczenia, znudzenia lub złości; wyzwalaczami mogą także być różne treści w mediach społecznościowych czy otrzymywane od znajomych wiadomości i zaproszenia do kontaktu. Dla niektórych osób wyzwalaczem może być odczuwanie beztroski i szczęścia. W takiej sytuacji możesz mieć fałszywe poczucie bezpieczeństwa, całkowicie zapomnieć o swoich postanowieniach i negatywnych konsekwencjach używania chems, a finalnie - zdecydować się na ich użycie.

Utrzymanie abstynencji to ambitny cel, który może wymagać nauczenia się w jaki sposób radzić sobie z wyzwalaczami i pragnieniem użycia chems. Część ludzi może poradzić sobie z tym samodzielnie, dla innych osób jest to bardzo trudne. Wiele osób korzysta z poradni leczenia uzależnień w miejscu swojego zamieszkania, gdzie można nabyć takich umiejętności. Znacznie więcej osób korzysta z grup wsparcia wykorzystujących Program Dwunastu Kroków, takich jak: Anonimowi Narkomani (NA), Anonimowi Uzależnieni od Metamfetaminy czy Anonimowi Seksoholicy (AS) i innych. Uczą one, w jaki sposób krok po kroku utrzymać abstynencję i odnieść sukces. Zapewniają także możliwość kontaktu z grupą ludzi z którymi możesz się identyfikować i którzy mogą wspierać cię w realizacji tej ważnej życiowo decyzji. Dopóki nie będziesz mieć pewności, że umiesz utrzymać abstynencję, dobrym pomysłem może być zrobienie sobie przerwy od aplikacji randkowych – albo przynajmniej zachowanie ostrożności podczas korzystania z nich. Uczenie się na nowo seksu na trzeźwo może być wyzwaniem, a nawet powodować niepokój. Niektórzy ludzie decydują się na skorzystanie z terapii, która pomaga im poradzić sobie z odczuwaniem podniecenia w seksie wyłącznie pod wpływem narkotyków. Korzystanie z aplikacji randkowych może być wyzwalaczem do tego, by zacząć robić to ponownie. Przerwa w korzystaniu z aplikacji, a nawet w uprawianiu seksu może być czasami pomocna. Jeżeli upłynęło dużo czasu od momentu kiedy miałeś seks na trzeźwo, pomóc może uprawianie go z osobą, którą znasz i której ufasz, kimś kto wie o tym, że upłynęło trochę czasu odkąd próbowałeś seksu na trzeźwo i rozumie, że możesz być zdenerwowany próbą seksu bez chems.

Dobrze jest także nie wracać ponownie do anonimowego seksu. Z pewnością odkryjesz, że jest on bardzo wyzwalający, powoduje niepokój i może nie sprawiać ci przyjemności. Spokojnie. Jeżeli seks będzie sprawiał ci trudność, możesz zapytać w lokalnej klinice zdrowia seksualnego lub u lekarza rodzinnego (w Polsce w poradni seksuologicznej) o terapię seksuologiczną.

Jeżeli chemseks stał się dla ciebie ważniejszy niż kontakty z innymi ludźmi, rozsądnym rozwiązaniem może być po prostu wyjście z domu i spotkanie się z innymi gejami (lub innymi nowymi przyjaciółmi). Spróbuj odbudować swoje kontakty z innymi ludźmi. Możesz skontaktować się z działającą lokalnie organizacją gejowską – sprawdź czy prowadzą grupy spotkaniowe lub sportowe. Inną opcją może być także rozpoczęcie tam wolontariatu. Możesz też wrócić do swoich danych zainteresowań. Inny pomysł to zaproszenie przyjaciół na obiad, obejrzenie spektaklu alternatywnego teatru lub wybranie się ze znajomym na wystawę.


Grupy Dwunastu Kroków, na całym świecie.

PS. Ludzie którzy korzystają ze spotkań programu dwunastu kroków określają się jako trzeźwiejący uzależnieni. Określenie „uzależniony” nie jest związane ze stygmatyzacją, ma przypominać o używanej substancji, która zawładnęła życiem powodując uzależnienie. By wziąć udział w spotkaniu grupy dwunastu kroków nie musisz być trzeźwy (czysty). Uzależnienie nie jest stanem z którym nie można sobie poradzić - korzystając z pomocy innych możesz przezwyciężyć pragnienie zażycia czy pożądanie seksualne. Wiele osób nie czuje się dobrze z określaniem ich jako „uzależnionych”, uważa je za niewłaściwie lub określa się w inny sposób. Inne opcje znajdziesz poniżej; przejdź do nagłówka SMART Recovery (Trening powrotu do zdrowia).

Grupy Dwunastu Kroków mogą być pomocne osobom, które chcą zachować abstynencję od chems. W wielu miastach ich spotkania odbywają się codziennie. Grupy te są otwarte także dla osób LGBT, niektóre spotkania są dedykowane osobom LGBT. Niezależnie od tego co mogą myśleć niektórzy ludzie, wspólnoty Dwunastu Kroków nie są organizacją religijną i nie musisz być wierzący, by wziąć udział w ich spotkaniach.

Każdą z tych grup tworzy duża „wspólnota zdrowiejących”, w której możesz spotkać trzeźwiejące osoby i uzyskać od nich wsparcie. Dla wielu osób są one świetnym sposobem na nawiązanie nowych przyjaźni i kontaktów towarzyskich. Stwarzają także możliwość zdrowienia poprzez pracę nad Programem Dwunastu Kroków i rozwijaniem zasad duchowych, które pomagają w utrzymaniu trzeźwości.

Praca w tych grupach jest związana z poproszeniem kogoś o bycie twoim sponsorem. Sponsor to inaczej mentor, który udziela ci indywidualnego wsparcia oraz pomaga w radzeniu sobie z pojawiającymi się wyzwaniami życiowymi. Zazwyczaj sponsorem jest osoba, która także zdrowieje z uzależnienia i może przeprowadzić cię przez program 12 kroków. Rozumie on przez co przechodzisz, ponieważ sam przeżywał podobne sytuacje. Sponsor podzieli się z tobą doświadczeniem, siłą i nadzieją dotyczącymi zdrowienia i metodami utrzymania trzeźwości każdego dnia.

Spotkania grup (zwane także mitingami) odbywają się w wielu miastach i krajach na całym świecie, ich formuła może się różnić w zależności od grupy. Stwarzają one bezpieczną przestrzeń, w której możesz utożsamić się z innymi oraz podzielić się sukcesami i trudnościami. Działa to trochę w taki sposób jak wsparcie udzielane sobie przez rówieśników. Nie musisz się wcześniej zapisywać, możesz po prostu pojawić się na spotkaniu w dogodnym dniu. Jeżeli nie chcesz, nie musisz się wypowiadać. Możesz po prostu usiąść i posłuchać innych. To co sprawa, że mitingi są skuteczne to terapeutyczna wartość pomocy udzielanej sobie wzajemnie przez uzależnionych.

Uczestnictwo w mitingach jest otwarte dla każdej osoby, działają one dzięki zaangażowaniu swoich członków. Zwykle w trakcie spotkania przekazują oni sobie kapelusz, do którego wrzucane są dobrowolne składki przeznaczone na wynajem sali czy zakup kawy lub herbaty. Od osób nowoprzybyłych nie oczekuje się włączania się w ten zwyczaj, literatura jest dostępna dla nich za darmo.

W programach zdrowienia za pomocą Dwunastu Kroków uczestniczą tysiące osób LGBT, które dzięki nim zmieniły swoje życie i nadal mają się dobrze.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących programów Dwunastu Kroków, które są najlepiej dopasowane do twoich potrzeb oraz terminów mitingów, kliknij na poniższe linki.

Crystal Meth Anonymous (Anonimowi Uzależnieni od Metamfetaminy)

http://www.crystalmeth.org*

Sex Addicts Anonymous (Anonimowi Seksoholicy)

http://saauk.info/en/* (UK)

https://www.sa.org.pl (PL)

https://saa-recovery.org * (poza UK i PL)

Sex & Love Addicts Anonymous (Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości)

http://www.slaauk.org* (UK)

http://www.slaa.pl (PL)

https://slaafws.org (poza UK i PL)

Narcotics Anonymous (Anonimowi Narkomani)

http://ukna.org* (UK)

http://www.anonimowinarkomani.org* (PL)

https://www.na.org* (poza UK i PL)

Co-Dependents Anonymous (Anonimowi Współuzależnieni)

http://www.coda-uk.org (UK)

http://www.al-anon.org.pl (PL)

http://coda.org (poza UK i PL)

Alcoholics Anonymous (Anonimowi Alkoholicy)

http://www.alcoholics-anonymous.org.uk* (UK)

http://www.aa.org.pl* (PL)

http://www.aa.org* (poza UK i PL)

* Te grupy posiadają mitingi dedykowane osobom LGBT. Sprawdź listę mitingów, by uzyskać więcej informacji.

Tekst został opracowany dla czytelników z Londynu; zawarte w nim informacje mogą nie mieć zastosowania dla krajów innych niż Wielka Brytania.

SMART RECOVERY

Jeżeli poszukujesz alternatywy dla programów Dwunastu Kroków, SMART Recovery prowadzi program zdrowienia oparty na abstynencji. Polega on na udzielaniu pomocy i wsparcia przez inne osoby trzeźwiejące. Pomimo, że jest to niewielka organizacja, organizuje wiele mitingów w miastach na terenie Wielkiej Brytanii i poza nią, możliwe jest także skorzystanie ze wsparcia on-line. Są także dostępne mitingi prowadzone w języku polskim.

SMART Recovery

https://www.smartrecovery.org.uk

http://www.feniks.org.uk/pl/project/smart-recovery-po-polsku/ (informacja o mitingach w UK w języku polskim)

http://www.smartrecovery.org (poza UK)

_____________

DLA LONDYŃCZYKÓW: ALTERNATYWNE GRUPY REKREACYJNE/ SPORTOWE/ SPOTKANIOWE I INNE DZIAŁANIA NA RZECZ GEJÓW

Abstynencja to ambitny cel, jego realizacja może być dla niektórych łatwiejsza, zaś dla innych trudniejsza. Czasami łatwiejszy do osiągnięcia może być cel, który możesz osiągnąć w krótszym czasie. Jeżeli chcesz pracować nad mniejszym, łatwiej osiągalnym celem - na przykład miesięczną, a nawet weekendową przerwą w używaniu chems, kliknij na link poniżej, a my przeprowadzimy cię przez ten proces.

Wideo: Radzenie sobie z przymusem użycia.

Wideo: Seks na trzeźwo.

Jeżeli zmagasz się z trudnościami w utrzymaniu abstynencji albo czujesz, że zachowanie abstynencji to dla ciebie zbyt ambitny cel, możesz spróbować z mniejszymi wyzwaniami; spróbuj wybrać na początek mały, łatwiej osiągalny cel i pracuj nad nim.  

Jeżeli zmagasz się z trudnościami w utrzymaniu abstynencji albo czujesz, że zachowanie abstynencji to dla ciebie zbyt ambitny cel, możesz spróbować z mniejszymi wyzwaniami; spróbuj wybrać na początek mały, łatwiej osiągalny cel i pracuj nad nim.